PAYLAŞ
avşa adası

Avşa Adası tatili yapmak istiyorsanız sizlere Avşa Adası’nda gezebileceğiniz ve Avşa tatilinizi daha keyifli hale getirebileceğiniz Avşa Adası’ndaki gezilecek yerler konusunda bilgi vereceğiz.

Avşa Adası Hakkında

Avşa Adası bol köpüklü ve berrak denizi, hem gün doğumu hem günbatımı hem de yakamozu ile sizlere eşsiz bir manzara sunan, bağcılık ve şarap kültürü ile sizi mest edecek bir tatil merkezi olarak ön plana çıkmaktadır. Avşa Adası gezilecek pek çok koya sahip olması, uygun fiyatlı otelleri, sahil kenarında size sunduğu eşsiz yemekler ve eğlence dolu yaşamı ile sizlere pek çok avantaj sunmaktadır. Gerek ulaşım gerekse konaklama bakımından size pek çok seçenek sunan adada nereleri gezebileceğinizi gelin beraber inceleyelim:

  1. Sahil ve Plajlar

Avşa Adası’na indiğinizdeki merkez plajı haricinde pek çok sahil bulunmaktadır ve bu sahiller adada tek bir merkezde toplanmamıştır. Böylelikle farklı sahillerde tatil yapabilme imkanına sahip olmanız sağlanır.

Avşa Adası’nın en çok tercih edilen koyları ve plajları; Altınkum plajı, Çınar koyu, Karadut Plajı, Kumtur koyu, Mavi koy ve Manastır’dır. Eğer yüzme bilmiyorsanız ya da aniden derinleşen bir denizde yüzmek istemiyorsanız sığ denizi ile Altınkum’u tercih etmenizi öneririz.

  1. Değirmenardı Mevkii

Avşa merkezde yer alan bu alan iskelenin sol tarafında kalmakta olup buradan akşamları günbatımına şahit olabileceğiniz gibi gün içerisinde de adada oldukça güzel bir manzaradan fotoğraf çekilerek tatil anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

  1. Şarap Fabrikaları

Şarap severler için Avşa Adası tatili bakımından sevindirecek bir haberimiz var. Adada yüzyıllardır sürdürülen bağcılık kültürünün uzantısı olarak 2 adet şarap fabrikası bulunmaktadır. Bu şarap fabrikalarını gezebilir ve adada yer alan şarap evi butiklerinden birbirinden lezzetli şarapları tadabilirsiniz.

  1. Şahin Tepesi

Tarihi kayalardan oluşan ve görüntüsü şahini andırdığı için ismini buradan alan tepe doğal yapısı, lezzetli ev yapımı yemekleri ile ziyaret etmenizi önereceğimiz mekanlar arasında yer almaktadır. Burada deniz mahsullerini tadabilirsiniz.

  1. Manastır Koyu

Tarih kokan bir koyu ziyaret etmeye ne dersiniz? Manastır Koyu ile Bizans ve Rum dönemine ait olan kalıntıları koyda inceleyebilir ve hem tarih hem de denizin eşsiz manzarasını bir araya getiren bu alanı ziyaret edebilirsiniz.

  1. Mavi Koy

Değirmenardı mevkini geçtikten sonra bu alana ulaşabilirsiniz. Tekneyi bu uzun limana bağlayabilir ve bu küçük ama oldukça temiz olan kumsalda tatil yapabilirsiniz.

  1. Eğlence Mekanları

Aynı zamanda bu eğlence mekanlarında hem canlı müzik yapan hem de sahil kenarında eğlenceler düzenleyen pek çok Avşa adası mekanları bulunmaktadır. Pek çok disko ve barı ziyaret edebilir ve tatilinizde eğlencenizi sınırsız olarak yaşayabilirsiniz.

Avşa Adası’nın popüler discoları; TANZ, LİATRİS VE ARENA‘dır. Ayrıca barlar sokağında gönlünüzce gece 02:00’ye kadar eğlenebileceğiniz eğlencesi sokaklara kadar taşan barlar sokağında Martı Bar, Squadron, Orta Bar, Yaren Türkü Evi ve Yörem Türkü Bar hizmet vermektedir. Yine Marpuç ve Gıybet Beach’te gecelerinize ritim katan canlı müzik eğlence mekanlarındandır.

Eğer Avşa Adası’nda keyifli bir tatil arayışı içindeyseniz Otel10.com https://www.otel10.com/oteller/avsa-adasi sayfasındaki oteller sizlere yardımcı olacaktır. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Kaynak : https://www.avsaisland.com/

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here